Szukaj Pokaż menu

Piekielne autentyki L

68 739  
290   38  
Pracuję obecnie w pizzerii, która oprócz sprzedaży jedzenia na salę oferuje także dowóz zamówienia do klienta.

Sytuacji piekielnych jest mnóstwo, zwłaszcza, że mamy w sprzedaży alkohol, więc wiadomo, że i atrakcji z pijanymi zawsze więcej. Jednak mnie najbardziej rozwala ludzka nieumiejętność komunikowania się. Sytuacje bardziej zabawne niż piekielne w większości :)
[B]- barmanka; [K]- klient

1)
[B]- Dzień dobry, co podać?
[K]- No jak to co? Piwo! A po co ja tu przychodzę?!

2)
[B]- Ile talerzy podać do pizzy?
[K]- Tak.

3)
[B]- Podać do pizzy sos czosnkowy lub ketchup?
[K]- Tak.
[B]- Rozumiem, że i jedno i drugie?
[K]- Nie, no przecież mówię, że sos tylko.

Jajcarskie tablice ogłoszeniowe spod kościołów

51 015  
205   51  
Podobno do kościołów uczęszcza coraz mniej ludzi, ale dzięki takim ogłoszeniom da się ten proces chyba spowolnić. Msze święte muszą być tam naprawdę ciekawe.

#1. "Miłość Boga jest bardziej głęboka niż ten śnieg"

Interesujące fakty na temat Yakuzy

82 221  
277   13  
Yakuza to nieoficjalna nazwa przestępczości zorganizowanej z Japonii. Formalna nazwa tych grup przestępczych to bōryoku-dan. Yakuza różni się zdecydowanie od innych organizacji takich jak triady czy włoska mafia. Mają swoje biura, są obecni w prasie i działają zupełnie jawnie.

#1. Powiązania z polityką

W 2009 roku Partia Demokratyczna wygrała wybory i odsunęła od władzy Partię Liberalno- Demokratyczną, która przez wiele lat współpracowała z mafią i brała kolosalne łapówki. Nowe rządy miały temu zapobiec, jednak nie do końca się to udało. W 2012 japoński minister sprawiedliwości Keishūu Tanaka musiał się podać do dymisji po tym jak udowodniono mu powiązania z yakuzą. Za to samo poleciał ze stołka minister spraw zagranicznych. Członkowie yakuzy zatrudniani są jako pracownicy przy kampaniach wyborczych i ochroniarze. W zamian yakuza zapewnia głosy swoich członków. Szef yakuzy z Kyoto chwali się, że kandydat na gubernatora dostał od jego gangu 30 000 głosów.

#2. Rytuał inicjacji


Nowi kandydaci do yakuzy muszą przez pewien czas całkowicie podporządkować się starszym stopniem członkom grupy. Yakuza ma strukturę hierarchiczną i trzeba się nieźle napracować aby dotrzeć na szczyt. Podczas ceremonii nowy członek (dziecko) siada naprzeciwko swojego opiekuna (ojca) i zostaje im podane sake. Nowemu nalewa się odrobinkę do kieliszka, opiekunowi leje się po brzegi jako odzwierciedlenia statusu. Każdy opróżnia swój kieliszek, a następnie wymieniają się nimi i pija drugą porcję. Jest to jakby proces adopcji. Picie sake ma wymiar religijny, symbolizuje związek człowieka i bogów. Ceremonia przyjmowania nowych członków często ma miejsce w świątyniach Shinto.

#3. Egzaminy


W 2009 Yamaguchi-gumi opracował 12-stronicowy test, który muszą zdać członkowie gangów. Stało się to po tym, jak rząd wprowadził bardziej surowe prawa. Żeby uchronić członków yakuzy od wpadnięcia w kłopoty i aresztowania, panowie przestępcy musieli się podszkolić w znajomości nowych przepisów. Na teście było wszystko, od regulacji dotyczących wysypisk śmieci do kradzieży pojazdów. Yakuza jest barometrem japońskiej ekonomii, jeśli czasy są trudne to gangsterzy zrobią wszystko aby zminimalizować swoje straty.

#4. Pozwy sądowe


Czasem yakuzy są pozywane do sądu. Właścicielka baru złożyła sprawę do sądu przeciwko grupie rządzonej przez Kenichi Shinoda, ponieważ gangsterzy żądali coraz wyższych opłat za ochronę i grozili spaleniem baru, gdyby kobieta odmówiła płacenia. Mieszkańcy miasta Kurume zażądali od sądu usunięcia członków gangu Dojinkai. Doszło do rozłamu i wybuchła wojna między dwoma stronami. Mieszkańcy stwierdzili, że mają dosyć zamieszek i chcą żyć w spokoju.

#5. Tatuaże


Na filmach możemy podziwiać wytatuowanych od stóp do głów członków yakuzy. Irezumi to tradycyjna, bolesna metoda wprowadzania barwnika pod skórę. Ostatnio wybuchła moda na takie tatuaże wśród ludzi niezwiązanymi z działalnością przestępczą. Na skórze malowane są smoki, góry i kobiety. Jednak tatuaże jednoznacznie kojarzą się z przestępcami i osoby posiadające je nie mogą wchodzić na baseny publiczne, do sauny czy w inne miejsca, gdzie trzeba się rozbierać. Burmistrz Osaki nakazał wszystkim swoim pracownikom usunięcie tatuaży lub poszukania sobie nowej pracy.

#6. Yubitsume


Yubitsume to rytualne ucinanie małego palca lewej dłoni, Jeśli członek yakuzy postąpił niezgodnie z kodeksem musi odciąć sobie czubek palca. Każde następne wykroczenie to odcinanie kolejnego kawałka. Wielu gangsterów nie ma więc palca lub nawet kilku. Gdy chcą się pokazać publicznie, zakładają specjalne protezy. Profesor Alan Roberts znany jako „Mr. Finger” zarobił niezłą kasę na eksporcie protez do Japonii.

#7. Gazeta


W 2013 Yamaguchi-gumi rozesłało 28 tys. egzemplarzy gazety „Yamaguchi-gumi Shinpo” do swoich członków. W gazecie były wiersze haiku i artykuły o wędkarstwie. Miało to pokazać członków gangów jako zwykłych ludzi, a nie brutalnych przestępców. Miało to załagodzić wizerunek yakuzy w czasie gdy miały miejsca szczególnie krwawe potyczki między różnymi grupami.

#8. Pomoc humanitarna


Po tym jak tsunami uderzyło w Japonię w 2011 jako pierwsi na pomoc poszkodowanym ruszyli członkowie yakuzy. Na miejsce katastrofy trafiły setki ciężarówek z żywnością, wodą, kocami i środkami czystości. Tam gdzie nie dało się dojechać, wysłali łodzie, helikoptery i ludzi na skuterach. Niektórzy mówią, że yakuza pomaga wyrzutkom takim jak oni. Inni cynicznie utrzymują, że był to zabieg marketingowy w celu wybielenia wizerunku. Pewne jest, że firmy budowlane yakuzy nieźle zarobiły usuwając zniszczenia i odbudowując domy zmiecione przez tsunami.

#9. Sankcje USA


W Japonii yakuzy działają półlegalnie. Korzyści finansowe czerpią z wielu źródeł, takich jak prostytucja, handel ludźmi i narkotykami. Jednak od kilku lat mają wpływy w bankowości i na giełdach. W USA przychody z działań yakuzy to miliardy dolarów rocznie. Administracja Obamy postanowiła ukrócić te procedery. Władze zakazały amerykańskim firmom i osobom prywatnym współpracy z mafijnymi bossami. Departament stanu zamroził konta siedmiu mafiosom, w tym kumicho - największemu odłamowi Yamaguchi-gumi, Kenichiemu Shinodzie oraz jego zastępcy.

#10. Sokaiya


Sokaiya to ładne określenie na wymuszanie łapówek. Gang wykupuje udziały w wielkich firmach, które pozwolą im zasiadać na zebraniach. Następnie yakuza wyciąga brudy na członków zarządu i zaczyna ich szantażować mówiąc, że jeśli nie zapłacą, przyjdą na zebranie i wszystkim udziałowcom wyjawią szczegóły. W Japonii to działa ponieważ mieszkańcy tego kraju najbardziej boją się publicznego ośmieszenia i zawstydzenia. Yakuza organizuje turnieje golfa czy wybory miss i zaprasza na nie szantażowane osoby, które za przyjemność wzięcia udziału w imprezie muszą zapłacić duże pieniądze. Sokaiya tak bardzo się rozpleniło, że rząd wprowadził prawo zabraniające tej praktyki. Skutek? Yakuza stosuje bardziej wyrafinowane i nie rzucające się w oczy sztuczki w celu wyciągnięcia łapówek.
277
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jajcarskie tablice ogłoszeniowe spod kościołów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – ​Gwiazda filmów dla dorosłych zdradziła, ile zarabiała za jedną scenę, kiedy była numerem jeden w branży
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Najgłupsze rzeczy, w które wierzy 1/3 Amerykanów
Przejdź do artykułu 12 faktów o całowaniu, których mogłeś nie znać

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą